Enter your text here

2013-2014 MHAA Girls Basketball Fab 15 Freshman-Sophomores
Teal Battle, Freshman, Olive Branch
Karry Callahan, Sophomore, Vicksburg
Audrianna Howard, Sophomore, East Marion
BreAshley Jones, Sophomore, Amite County
Zaria Jones, Sophomore, Meridian
Kyla Malone, Sophomore, Oxford
Lauren McCreless, Sophomore, Alcorn Central
Tiara Robins, Sophomore, Callaway
Brittany Rose, Sophomore, Lanier
Tamia Stinson, Sophomore, Forrest County AHS
Nyah Tate, Freshman, Terry
Myah Taylor, Freshman, Olive Branch
Starlandria Walton, Sophomore, Holly Springs
Ameshya Williams, Sophomore, West Harrison
Destiny Williams, Sophomore, Amite County



HS Sports in MS MHSAA Football Fab 15 Seniors
July 1Rodrick Taylor OL Callaway
July 2Sammie Epps TE Greenwood
July 3CJ Hampton DB Meridian
July 4Gerri Green LB Greenville Weston
July 5Devin Voorhies WR/DB Wilkinson County
July 6Markell Pack WR Purvis
July 7Jamoral Graham WR/DB Newton County
July 8DK Buford RB Lafayette County
July 9Aeris Williams RB West Point
July 10   Jesse Jackson WR Petal
July 11   Alfred Dickens OLB Olive Branch
July 12   Tito Windham DB Harrison Central
July 13   Alvin Moore LB Bassfield
July 14   Tevin Moore ATH Stringer
July 15   Marcus Green WR/DB North Pontotoc
HS Sports in MS MHSAA Football Fab 15 Underclassmen
July 1Malik Dear RB/WR MurrahJunior
July 2Willie Hibbler TE North PanolaJunior
July 3Gardner Minshew QB BrandonJunior
July 4Jonas Spivey QB/WR Bay Springs Junior
July 5Cameron Myers QB/WR Oak Grove Junior
July 6Fletcher Adams DL BrandonJunior
July 7Javon Patterson OL/DL PetalJunior
July 8Jamal Peters DB BassfieldJunior
July 9J'Mar Smith QB MeridianJunior
July 10   Darrell Henderson RB South PanolaJunior
July 11   Octavious Cooley WR LaurelSophomore
July 12   Justin Conner RB/DB North Panola Sophomore
July 13   Duke Upshaw RB/DB Baldwyn Sophomore
July 14   DK Metcalf WR Oxford Sophomore
July 15   Eli Johnson OL Lafayette CountySophomore
HS Sports in MS MAIS Football Fab 15 Seniors
HS Sports in MS MAIS Football Fab 15 Promo
July 1Campbell Vise OL Jackson Prep
July 2Sean Rawlings OL MRA
July 3Seth Batton TE/DE Simpson Academy
July 4Regan Edwards QB Glenbrook School
July 5Hunter Pitcher OL/DL North Delta
July 6Lee Martin WR/RB/DB Lamar School
July 7Landon Nettles RB/LB Brookhaven Academy
July 8Caleb Shufelt QB MRA
July 9Trey Bozeman QB/DB Tri-County Academy
July 10    Zach Williams WR/DB Jackson Prep
July 11    Zack Everhart RB MRA
July 12    Duncan Maxwell RB Jackson Academy
July 13    Daniel Taylor RB/LB Simpson Academy
July 14    Josh Samander DL Jackson Prep
July 15    Reid Kellems OL MRA
HS Sports in MS MAIS Football Fab 15 Underclassmen
July 1Ryan Cothern RB Tri-County AcademyJunior
July 2Dakota Dailey QB Marshall AcademyJunior
July 3Fate Eiland RB Presbyterian Christian Junior
July 4Jozie Milton OL/DL Silliman InstituteJunior
July 5Matt Womack OL Magnolia HeightsJunior
July 6Brian King RB Central HindsJunior
July 7Devin McGreger RB Marshall AcademyJunior
July 8Brendan McGregor QB River OaksJunior
July 9Parker Caracci WR Jackson PrepJunior
July 10   Drake Riley RB/LB Oak Hill AcademyJunior
July 11   Roman Fratesi RB Washington SchoolJunior
July 12   Garrett Pace DL Brookhaven AcademyJunior
July 13   KC Lucious DL Jackson AcademyJunior
July 14   Jordan Tally OL/DL Silliman Institute  Junior
July 15   Rivers McGraw RB Jackson PrepJunior

2013 MAIS Fast-Pitch Softball Fab 15 Seniors
Lauren Brashier, P, Heidelberg Academy
Greta Carley, OF, Columbia Academy
Carmen Carter, OF/SS/3B, MRA
Maegan Ellis, IF/P, Oak Hill Academy
Mary Beth Hale, P, Central Hinds Academy
Andi Hannaford, C, Magnolia Heights
Jordan Herring, P, East Rankin Academy
Rebecca Holder, P/IF, Canton Academy
Summer Lavender, OF/C, Canton Academy
Alaken McNeer, P, Marshall Academy
Hannah Moak, P/OF, Parklane Academy
Jenny Reynolds, P, Benton Academy
Maryanna Story, SS, Veritas School
Kaitlyn Taylor, P, Copiah Academy
Mary Kendall Ware, P, Winona Christian

2013 MAIS Fast-Pitch Softball Fab 15 Juniors
Taylor Ann Bailey, SS, Bayou Academy
Tristan Beith, C, Benton Academy
Kelly Byrd, 3B/C, Copiah Academy
Rebecca Davis, P, Oak Forest Academy
Reagan Dykes, C, Presbyterian Christian
Abi Gibson, SS, Magnolia Heights
Patty Hancock, UTL, Tri-County Academy
Jordan Jones, P/OF, Copiah Academy
Gracie Knight, SS/3B, Simpson Academy
Cori McCrary, OF/3B/SS, Carroll Academy
Kat Moore, C, Marshall Academy
Mallory Robinson, P/3B, Jackson Prep
Kamryn VanLandingham, SS/C , Copiah Academy
Lindsey Walker, 2B/P, Copiah Academy
Taylor Warriner, IF/P, Veritas School

2013 MAIS Fast-Pitch Softball Fab 15 Sophomores
Hayden Anderson, OF/SS, Canton Academy
Marlee Blackwell, 3B, Sylva Bay Academy
Bailey Gilbert, C/SS, Sylva Bay Academy
Tori Jones, 3B, Jackson Prep
Hayleigh Mason, SS/C, Marshall Academy
Mary Brighton Morris, 2B, Silliman Institute
Taylor Murray, SS, Parklane Academy
Shelby Newsome, 3B, Bayou Academy
Carley Peden, C, Bayou Academy
Mary Alex Sandridge, P/OF, Magnolia Heights
Ali Shelton, IF/OF, Benton Academy
Callie Venable, C, Silliman Institute
Ashley Vickers, OF/P/C, Bayou Academy
Morgan Webb, 2B/OF, Parklane Academy
Ashley Williams, 1B/P, Adams County Christian

2013 MAIS Fast-Pitch Softball Fab 15 Freshmen
Haylie Best, IF, MRA
Abbey Busby, P/SS, Hillcrest Christian
Justice Cummins, OF, MRA
Faith Denton, C, East Rankin Academy
Darcie Gibson, P, UT, Marshall Academy
Madison Humphreys, C/OF, Hillcrest Christian
Annika Jones, P/SS, Leake Academy
Taylor Lay, SS/C/OF, Central Hinds Academy
Marty Lewis, P/SS, Trinity Episcopal
Kailyn Lofton, 2B, Bayou Academy
Avery McIver, IF/OF, Magnolia Heights
Jordan McNabb, P, Columbia Academy
Morgan Morrison, OF/P, Indianola Academy
Skylar Patterson, IF/OF, Hillcrest Christian
Ashley Rae Stafford, 2B/SS, Oak Forest Academy

2013 MAIS Fast-Pitch Softball Fab 15 7th-8th Graders
Ashton Berry, P, Jackson Academy, 7th
Carlon Brabham, C, Oak Forest Academy, 7th
Caylon Brabham, 3B/1B/OF, Oak Forest Academy, 8th
Lexi Emmanuel, 3B, Adams County Christian, 8th
Dakota Jones, IF/OF, Jackson Prep, 8th
McKenzie Jones, C, Tri-County Academy, 8th
Sarah Lawrence, 2B/P, Lee MS Academy, 8th
Shekinah Lumpkin, OF/P, Jackson Prep, 7th
Mallory McCulley, P, Jackson Prep, 8th
Alexis McGreger, 2B/OF, Marshall Academy, 8th
Anna McNeer, C/OF, Canton Academy, 8th
Lana Moak, 2B/SS, Parklane Academy, 8th
Bailey Sartin, P/OF/3B/SS, Simpson Academy, 8th
Gracie Self, 3B/P, Hillcrest Christian, 8th
Cydney Westmoreland, P, Tallulah Academy, 7th

2013-2014 MHSAA Boys Basketball Fab 15 Seniors
Devin Booker, Moss Point
Dimitri Cook, Gulfport
John Cornish, Olive Branch
Ladatran Deas, Pascagoula
Maurice Dunlap, Amanda Elzy
Marcus Green, North Pontotoc
Jacob Ivory, Murrah
Mark Partee, Desoto Central
Daniel Simmons, Biggersville
Ed Simpson, St. Martin
Raheem Sorrell, Corinth
Xavian Stapleton, Madison Central
Howard Thomas, Brandon
Joniah White, Madison Central
Shemar Williams, Picayune


2013-2014 MHSAA Boys Basketball Fab 15 Juniors
Omar Bayless, Laurel
David Davis, Purvis
Jerekius Davis, Provine
Terrence Davis, Southaven
Malcolm Evans, Forest Hill
Antonio Green, Tupelo
Moses Greenwood, Velma Jackson
Jashire Hardnett, Gulfport
Shemar Johnson, New Hope
Malik Newman, Callaway
Harvey Smart, West Harrison
Bruce Stephens, Bay Springs
Marcus Watson, Moss Point
Quinndarry Weatherspoon, Velma Jackson
Deangelo West, Provine

2013-2014 MHSAA Boys Basketball Fab 15 Freshman-Sophomores
DeAnthony Bowie, Sophomore, West Harrison
Brandon Boston, Sophomore, Pearl
Octavius Coley, Sophomore, Laurel
Antonio Cowart, Sophomore, McComb
Decardo Day, Sophomore, Callaway
KeyShawn Feazell, Freshman, Lawrence County
Darius Hicks, Sophomore, Quitman
Kahlil Johnson, Sophomore, Provine
Mario Kegler, Sophomore, Callaway
Chris Long, Sophomore, Nettleton
Damien Moore, Freshman, Callaway
Josh Ross, Sophomore, Mendenhall
Trey Spencer, Sophomore, Grenada
Duke Upshaw, Sophomore, Baldwyn

2013-2014 MAIS Boys Basketball Fab 15
Bryce Baker, Junior, Hillcrest Christian
Logan Cooke, Senior, Columbia Academy
Dakota Dailey, Junior, Marshall Academy
Syrshawn Finch, Senior, Copiah Academy
Mason Herrin, Senior, Simpson Academy
Kyland Joiner, Senior, Cenla Christian
Tyler Kitchings, Senior, Bayou Academy
Clinton Moses, Sophomore, MRA
Sean Rawlings, Senior, MRA
Alex Shepard, Junior, Leake Academy
Caleb Shufelt, Senior, MRA
Zac Smith, Senior, Brookhaven Academy
Kyle Thigpen, Senior, Jackson Prep
Graham Yeatman, Senior, Hartfield Academy
James Young, Senior, Jackson Prep

2013-2014 MAIS Girls Basketball Fab 15
Maegan Ellis, Senior, Oak Hill Academy
Maegan Griffith, Senior, Simpson Academy
Taylor Hodge, Senior, Jackson Academy
Mary Grace Key, Senior, Leake Academy
Amber Landing, Junior, MRA
Trista Magee, Junior, Presbyterian Christian
Cori McCrary, Junior, Carroll Academy
Regan Moody, Junior, Bowling Green
Sally Kate Richardson, Senior, Starkville Academy
Allie Shirley, Junior, Lamar School
Elizabeth Skelton, Senior, Marshall Academy
Maryanna Story, Senior, Veritas School
Joshaunda Wade, Junior, Hillcrest Christian
Lindsey Walker, Junior, Copiah Academy
Marianne Ward, Senior, Winston Academy

2013-2014 MHAA Girls Basketball Fab 15
Seniors
Olivia Countiss, Brandon
Olivia Cunningham, Horn Lake
Kiara Golden, Center Hill
Kayla Gordon, Meridian
A’Queen Hayes, Horn Lake
Kybri Keyes, Puckett
Kim Mallory, Itawamba AHS
Erica Newsome, Gulfport
Christa Reed, Bay St. Louis
Kayla Russell, Pontotoc
DJ Sanders, New Hope
Blair Schaeffer, Starkville
Shandicka Sessom, Byhalia
Victoria Vivians, Scott Central
Breanna Williams, Falkner

2013-2014 MHAA Girls Basketball Fab 15 Juniors
Jasmin Boyd, Hattiesburg
Chelsea Causey, Florence
Caprice Coleman, Yazoo County
Zaida Cox, Ripley
Grace Elliott, New Site
Abria Gulledge, HW Byers
Marlee Hatcher, Pontotoc
Coco Hobson, Brandon
Jazzmun Holmes, Harrison Central
Ashley Jordan, Bay St. Louis
Tatyana Lofton, Murrah
Ereyanna Magee, Oak Grove
Kalen Phillips, South Jones
Jaleha Polk, Tupelo
Jabria Pounds, Nettleton

2014 MAIS Baseball Fab 15
Seniors
Walt Aldridge C Parklane Academy
Tyler Boyd C Silliman Institute
Moses Castro P/IF Magnolia Heights
Austin Douglas P/OF Simpson Academy
Josh Gaddy P/IF Hillcrest Christian
Tyler Kitchings P/IF Bayou Academy
Landon Nettles C/3B/P Brookhaven Academy
Jamell Newson IF/OF Magnolia Heights
Chris Richardson 2B Simpson Academy
Colby Shaw RHP/IF Centreville Academy
Grey Shepherd 3B MRA
Bailey Warren IF/P Brookhaven Academy
Colin Welsh IF/P Jackson Academy
Tanner White P/IF Tri-County Academy
Steven Williams UTL Brookhaven Academy

2014 MAIS Baseball Fab 15
Underclassmen
Logan Clark, Glenbrook School, P/OF, Junior
Ryan Cothern, Tri-County Academy, OF, Junior
Dakota Dailey, Marshall Academy, IF, Junior
Noah Hughes, Jackson Prep, P/IF, Junior
Cole Hutchinson, Bayou Academy, P/IF, Junior
Cole Irby, Canton Academy, UTL, Sophomore
Zach Kelly, Silliman Institute, OF/P, Sophomore
Ben Maddox, Simpson Academy, P/IF, Junior
Jake Mangum, Jackson Prep, P/OF, Junior
J.D. Polles, Presbyterian Christian, P/OF, Junior
Wyatt Powell, Jackson Academy, C/OF, Junior
Riley Self, Magnolia Heights, P/IF, Sophomore
Dalton Skelton, Magnolia Heights, C, Sophomore
Davis Simmons, Jackson Academy, OF/IF, Sophomore
Gene Wood, Jackson Prep, IF, Junior

2014 MHSAA Baseball Fab 15
Seniors
Blake Anderson, C/OF, West Lauderdale
Bobby Bradley, OF/C, Harrison Central
Taylor Braley, 3B/P, Oak Grove
Clay Casey, OF, Desoto Central
Edward “TiQuan” Forbes, SS/P, Columbia
Will Golsan, IF, New Hope
Andrew Lambert, C/P, Booneville
Trace Lee, IF/P, Columbus
Rudy Martin, OF, Lewisburg
Calder Mikell, P, Petal
Logan Robbins, PF/P, George County
Taylor Stafford, IF/OF/P, New Hope
Justin Steele, P, George County
Will Stokes, SS/OF, West Lauderdale
Ryan Watts, IF/P, Pontotoc

2014 MHSAA Baseball Fab 15
Underclassmen
Luke Alexander, SS/P, Belmont, Junior
Jason Barber, P/IF, Oxford, Sophomore
Demarcus Evans, P, Petal, Junior
Matthew Guidry, IF, Oak Grove, Junior
Erik Hoard, P/SS, Pelahatchie, Junior
Keegan James, IF/P, Desoto Central, Junior
Peyton Joe, OF, Ridgeland, Junior
Grae Kessinger, IF/P, Center Hill, Sophomore
Bryson Medious, P/OF, Columbus, Junior
Eli Murphree, C/3B/P, Lafayette County, Junior
Will Pierce, P/IF, St. Aloysius, Sophomore
Konnor Pilkington, LHP/1B, East Central. Junior
Cartez Posey, P/OF, Clinton, Junior
Austin Riley, C/P/IF, Desoto Central, Junior
Hunter Smith, P, NW Rankin, Junior


2014 MHSAA Fast-Pitch Fab 15
Seniors
Lauren Baldwyn, SS, Nettleton
Bailey Bogue, C/OF, West Union
Cassidy DeNoon, P, Winona
Mahalia Gibson, OF/P, Oak Grove
Jay Harris, OF, St. Martin
Ryan Holdiness, P/C/3B, Nanih Waiya
Parris Ladner, SS, NW Rankin
Kaitlin Lee, P, Harrison Central
Paige McKinney, SS, Desoto Central
Bailey Oswalt, SS/OF, Amory
Julianna Rouse, SS, George County
D J Sanders, P/SS/3B, New Hope
Kaleigh Tackett, 3B, Nettleton
Kalyn Watts, OF, Oak Grove
Lauren Wells, SS/P, North Pike

2014 MHSAA Fast-Pitch Fab 15
Juniors
Brittany Baty, P, NE Lauderdale
Darby Bishop, P/IF, Newton County
Taylor Cresap, P/C, Itawamba AHS
Madison Davis, P, Booneville
Breanna Edgeworth, 3B, Smithville
Nicole Fullilove, P/SS, South Panola
Chandler Gates, P/SS, North Pontotoc
Alexia Harmon, P/IF, Madison Central
Regan Holdiness, OF, Nanih Waiya
Ashton Lampton. IF, Newton County
Hailey Lunderman, SS/P, Neshoba Central
Samantha Papp, C, Oak Grove
Taylor Smith, C, Nettleton
Sabrina Turner, P/IF, St. Patrick
Sarah Van Schaik, C/IF, Petal

2014 MHSAA Fast-Pitch Fab 15
Sophomores
Morgan Barrett, P/3B, Smithville,
Cassidy Blount, C/1B/OF, Newton County
Madison Burge, P, Harrison Central
Emma Castanedo, IF, St. Patrick
Taylor Collins, OF, Cleveland
Carly Crawford, 3B, Oak Grove
McKenzie Johnson, IF, Nanih Waiya
Simone McKinney, OF, Harrison Central
Madalyn McMahon, 3B, Neshoba Central
Adriana Morgan, P, Lake Cormorant
Stephanie Necaise, P, West Harrison
Christian Quinn, OF, Oak Grove
Kayla Robertson, 1B, Neshoba Central
Hannah Williams, C, Neshoba Central
Elizabeth Zorich, OF, St. Patrick

2014 MHSAA Fast-Pitch Fab 15
8th-9th Graders
Raven Blackwell, UTL, St. Patrick, 9th
Raylen Blackwell, OF, St. Patrick, 9th
Destri Brown, OF/SS, McComb, 9th
Katie Brownlee, P, Desoto Central, 9th
Avery Bullard, P/IF, Calhoun City, 9th
Colby Cox, P, Corinth, 9th
Hallie Donald, P/IF Mooreville, 9th
Megan Edmonds, UTL, Mooreville, 9th
Angel Guyton, UTL, Smithville, 9th
Kailey Hildebrand, P, Hernando, 9th
Anna Kennedy, IF/P, Taylorsville, 9th
Katie Lawrence, P/1B, Kosciusko, 9th
Jamie Powell, SS, Petal, 9th
Aynslee Willis, P/IF, Amory, 8th
Olivia Wilson, OF/SS, Alcorn Central, 8th